İşleme merkezleriyle birlikte modüler otomasyon konseptleri

Milano'daki EMO 2021'de Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH (SW), az yer ve enerji gereksinimi olan ürün sayısının hızlı ölçeklendirilmesi için son derece verimli üretim çözümleri sundu.

Makina Haber
1. Jan 2022
413 görüntülenme
İşleme merkezleriyle birlikte modüler otomasyon konseptleri

Örneğin lineer ve tork motorlu iki iş milli işleme merkezi BA W02–22i ve entegre otomasyonla, karmaşık iş parçaları sadece dört metrekarelik bir alanda en yüksek hassasiyetle üretilebilir. Besleme eksenlerindeki doğrudan tahrikler, yüksek işleme hızlarında bile 0,006 mm'den daha az garantili bir sapma ile konumlandırma doğruluğunu garanti eder. Ayrıca şirket, alüminyum veya titanyum alaşımları gibi manyetik olmayan malzemeleri işlemek için entegre otomasyona sahip BA W06-22'ye dayalı kendi kendine yeterli bir üretim hücresini canlı olarak sundu.

Hastanelerin pandemi ile ilgili dolulukları nedeniyle, şimdi yeniden planlanması gereken çok sayıda standart tıbbi müdahale ertelendi. Bu, birçok üreticinin her zaman çok sayıda ve kısa sürede teslim edemediği titanyum ve diğer alaşımlardan yapılmış implantlara büyük bir ihtiyaç duyulmasına neden oldu. SW'nin bağımsız BA W02–22i işleme merkezi bir çare sağlar. SW'de Medikal Teknoloji Kilit Müşteri Müdürü Andreas Kienzle, "Kendi kendine yeten hücre ile üreticiler devreye almayı kısaltıyor ve miktarlarını hemen iki kat artırabiliyorlar," diyor. Bu amaçla, teslim edildiğinde makineye entegre 6 eksenli robotlu ve palet depolamalı bir yükleme modülü zaten kuruludur. Ayrıca, SW, MobileRob (MR) ile Otomatik Kılavuzlu Araç (AGV) sunar, palet deposunun kasetlerini manuel müdahale olmadan değiştiren. Belleği yeni ham parçalarla doldurur ve bitmiş iş parçalarını bağımsız olarak üretimde belirlenen istasyona taşır.

Otomotiv endüstrisi de özellikle elektrikli ve hibrit otomobiller alanında artan talep görüyor, bu nedenle tedarikçilerin yeni bileşenlerin üretimi için kapasitelerini artırmaları gerekiyor. SW, entegre otomasyon da dahil olmak üzere BA W06-22'ye dayalı kendi kendine yeterli üretim hücreleriyle buna karşı koyar. Bu, alüminyum veya titanyum alaşımları gibi manyetik olmayan malzemelerden yapılmış iş parçalarının 600 x 630 x 510 mm çalışma alanında bir veya iki iğ ile işlenmesine olanak tanır.

 

Sw-machines

Yorumlar

Bu yayına yorum eklenmedi

Yeni yorum ekle

Yeni yorum eklemek için giriş yapmalısınız. Giriş Yap
Kategoriler
Makina Haber
En Güncel Makine Haberleri
Otomasyon Haber
En Güncel Otomasyon Haberleri
Fuar Etkinlikleri
Fuarlar - Etkinlik Bilgileri
Tarihte Bugün Ne Oldu
Teknoloji ve Bilim Tarihi Buluşlar
Talaşlı İmalat Tezgahları
Metal İşleme Tezgah Çeşitleri - Özellikleri
Sac İşleme Makinaları
İpuçları
Bizden bi' dolu bilgi
Cnc Bilgi Bankası
Robot - Cobot
Yapay Zeka
AGMA
Cnc Takım Tezgahları
AKIRA SEIKI
Cnc Takım Tezgahları
INDEX - TRAUB
Cnc Takım Tezgahları
DMG MORI
Cnc Takım Tezgahları
DOOSAN
EMAG
HERMLE
HELLER
Cnc Takım Tezgahları
OKUMA
Cnc Takım Tezgahları
MAKINO
MAZAK
Cnc Takım Tezgahları
GROB
Cnc Takım Tezgahları
HAAS
Cnc Takım Tezgahları
Franz Kessler GmbH
Accurpress
Accuway
Amada
+GF+
Bridgeport
Bahmueller
Burkhardt+Weber
Brother
Chevalier
Chiron
Chmer
Cincinnati
Citizen
Colchester
Comau
Correa
Daewoo
Dahlih
Danobat
Defum
Denford
DMC
Dorries
Droop & Rein
Enshu
Excel
Fadal
Fanuc
Fortune
Finn-power
Fidia
En son yapılan yorumlar