Yeni INDEX MS40-8 Multispindle CNC

Yeni INDEX MS40-8 Multispindle CNC: Esnek bir üretim makinesi

INDEX - TRAUB
21. Mar 2021
826 görüntülenme
Yeni INDEX MS40-8 Multispindle CNC

Basın Bülteni Özeti:

MS40-8 Otomatik Torna Tezgahı, 8 CNC mili, 18 CNC kızağa kadar arka uç işleme için iki arka iş mili ile birlikte gelir. Ürün, maksimum 7.000 dev / dak, 24 kW, 57 Nm olarak derecelendirilmiş sekiz sıvı soğutmalı motorlu iş miline sahip iş mili tamburu ile donatılmıştır. Makine merkez dışı delme, diş açma, eğimli delme, çapraz delme ve kontur frezeleme için uygundur ve isteğe bağlı olarak çift tutuculu yerleşik bir robot içerir. Birim, parça başına üretim sürelerini azaltır.

Orijinal Basın Bülteni:
Yeni INDEX Multispindle CNC: Esnek bir üretim makinesi
INDEX, başarılı çok milli otomatik torna serisinin yeni bir neslini geliştirdi, bu sefer 8 CNC işmili, arka uç işleme için iki arka iş mili, 18 adede kadar CNC kızağı (X ve Z) ve gerekirse ek Y eksenleri ile. Makine, otomotiv, bağlantı elemanı, konektör ve havacılık endüstrilerindeki yüksek hacimli hassas işler için idealdir.

Yeni MS40-8, çubuk stoğunu yeni bir çubuk yükleyici, INDEX MBL40-8 veya ayna parçaları aracılığıyla işler. 110 mm'lik ayna, 80 mm'ye kadar önceden şekillendirilmiş, dövme veya ekstrüzyonlu parçaların işlenmesine izin verir. Basit parçalar için, makine çift 4 milli makine olarak kullanılabilir ve döngü sürelerini yarı yarıya azaltır.

INDEX MS40C-8 çok milli otomatik torna tezgahının kalbi, senkronize teknolojili (maksimum 7.000 rpm, 24 kW, 57 Nm) sekiz sıvı soğutmalı motorlu iş miline sahip kompakt iş mili tamburudur. Sonsuz değişken hız kontrolü, yüksek tork, düşük boyut ve bakım gerektirmeyen özellikleriyle karakterize edilirler.

Artan ana iş mili ve takım taşıyıcı sayısı ile MS40C-8, tek bir işlemde çok karmaşık parçaları bile tamamen işleyebilir. İki adede kadar döner senkronize işmilinin her biri, yedi adede kadar arka uç işleme takımı üzerinde çalışabilir: bunlardan dördü canlı olabilir. Yeni bir özellik, iki arka uç işleme takımının iş parçası üzerinde aynı anda çalışabilmesidir.

MS40C-8'in önemli bir özelliği, basit iş parçaları da dahil olmak üzere çok yönlü ekonomik kullanılabilirliğidir. Örneğin, bileşenlerin yalnızca az sayıda takımla kesilmesi gerekiyorsa, yüksek verimli çift dört işmilli bir makine olarak kullanılabilir. Kullanıcı bu seçimi yaparsa, her biri arka uç işleme için senkronize bir iş mili sağlayan pratik olarak iki adet dört işmilli makineye sahip olur. Son olarak her döngü, makineden iki son işlenmiş parça çıkarır.

Ön ve arka uç işleme için çok sayıda sabit ve hareketli takım mevcuttur. INDEX MSLine önden açık makine konsepti - boylamasına kaydırma bloğu olmadan - ve iş millerindeki takım taşıyıcıların V şeklindeki düzenlemesi, optimum işleme sırasının tek başına işleme yöntemini belirlemesini sağlar. Örneğin, sabit veya hareketli takımlar kullanılarak harici ve dahili işleme operasyonları her istasyonda gerçekleştirilebilir.

Bağımsız hızlar ve optimum kesme verileri

INDEX CNC çok milli makinelerin, tüm iş millerinde içi boş mil motor teknolojisinin kullanılması ve CNC programı aracılığıyla optimum kesme verilerini seçme imkanı gibi iyi bilinen avantajları, MS40C-8. Her iş mili konumu ve kesici takım kenarı için işleme sırasında optimum kesme hızı programlanabilir. Sonuçlar, optimum talaş kaldırma oranları, maksimum yüzey kalitesi, parça başına kısa üretim süreleri ve uzatılmış takım ömrüdür.

Her bir iş milindeki bu programlanabilirlik, şimdiye kadar çok milli tezgahlar için pek uygun olmayan zahmetli malzemelerin işlenmesini mümkün kılar. Tambur indeksleme sırasında da hız değişiklikleri mümkündür, bu da ek duruş sürelerine neden olmaz. Tüm iş mili pozisyonlarında mevcut olan C eksenleri, karmaşık iş parçalarının minimum sürede tam olarak işlenmesine de izin verir. Opsiyonel Y eksenleri, işlenebilir iş parçası yelpazesini daha da genişletir.

Kullanıcılar bileşik kızaklar üzerinde canlı takımlar ayarlayabildikleri için birden fazla işleme operasyonu gerçekleştirilebilir: merkez dışı delme, diş çekme, eğimli delme, çapraz delme, kontur frezeleme, azdırma, konik dişli kesme ve çok kenarlı tornalama ve daha fazlası.

MS40C-8, çubuk stoğu ve ayna parçalarının işlenmesi için eşit derecede uygundur. Çubuk yükleyici olarak, INDEX'in yeni geliştirilmiş çubuk yükleme dergisi INDEX MBL40-8, diğerleri arasında mevcuttur.

MS40C-8, ayna parçalarını işlemek için can sıkıcı bir uzunlamasına kaydırma bloğu olmayan geniş çalışma alanı sayesinde otomatik yükleme için ideal seçimdir. Çalışma alanında çift tutuculu isteğe bağlı yerleşik robot, iş parçalarının yüklenmesi ve boşaltılması işlemlerini gerçekleştirir.

Yorumlar

Bu yayına yorum eklenmedi

Yeni yorum ekle

Yeni yorum eklemek için giriş yapmalısınız. Giriş Yap
Kategoriler
Makina Haber
En Güncel Makine Haberleri
Otomasyon Haber
En Güncel Otomasyon Haberleri
Fuar Etkinlikleri
Fuarlar - Etkinlik Bilgileri
Tarihte Bugün Ne Oldu
Teknoloji ve Bilim Tarihi Buluşlar
Talaşlı İmalat Tezgahları
Metal İşleme Tezgah Çeşitleri - Özellikleri
Sac İşleme Makinaları
İpuçları
Bizden bi' dolu bilgi
Cnc Bilgi Bankası
Robot - Cobot
Yapay Zeka
AGMA
Cnc Takım Tezgahları
AKIRA SEIKI
Cnc Takım Tezgahları
INDEX - TRAUB
Cnc Takım Tezgahları
DMG MORI
Cnc Takım Tezgahları
DOOSAN
EMAG
HERMLE
HELLER
Cnc Takım Tezgahları
OKUMA
Cnc Takım Tezgahları
MAKINO
MAZAK
Cnc Takım Tezgahları
GROB
Cnc Takım Tezgahları
HAAS
Cnc Takım Tezgahları
Franz Kessler GmbH
Accurpress
Accuway
Amada
+GF+
Bridgeport
Bahmueller
Burkhardt+Weber
Brother
Chevalier
Chiron
Chmer
Cincinnati
Citizen
Colchester
Comau
Correa
Daewoo
Dahlih
Danobat
Defum
Denford
DMC
Dorries
Droop & Rein
Enshu
Excel
Fadal
Fanuc
Fortune
Finn-power
Fidia
En son yapılan yorumlar